W jakim stylu?

 

Bath environment

Łazienka jest miejscem, w którym spędzamy wiele czasu. Poranki w pośpiechu czy wieczorne chwile pełne relaksu. Rozpoczynamy i kończymy dzień dbając o wygląd i higienę. Dlatego wnętrze łazienki jest tak samo ważne. Każda jej część, każdy element musi być nie tylko funkcjonalny ale także powinien zachęcać swoim wyglądem. Warto zatem urządzić łazienkę tak aby była ona połączeniem komfortu i wyjątkowego stylu. Bardzo ważną rolę w całej kompozycji odgrywają detale. Każdy z nich powinien pasować do stylu w jakim urządzamy pomieszczenie. Odpowiednio dobrane elementy urozmaicą łazienkę i dodadzą charakteru.
Jest kilka stylów które warto omówić. Pierwszym wartym uwagi będzie często spotykany styl skandynawski. Połączenie konkretnych kolorów : bieli, błękitu, szarości. Nie ma narzuconych standardów jednak panuje kilka prostych zasad przy doborze podług czy dodatków. Panować powinna harmonia i minimalizm połączone z praktycznością. Co do podług, najczęściej wykorzystywane materiały to drewno i kamień. Deski często malowane są białą farbą, aby urozmaicić ich wygląd. Jasne kolory zazwyczaj odcienie bieli na ścianach sprawią iż pomieszczenie powiększy się optycznie. Dodatki jakie możemy wykorzystać to wszelkiego rodzaju świece, świeże kwiaty, długie szare bądź białe zasłony.
Nie wiadomo dlaczego ten styl przypadł tak dużej ilości osób do gustu. Możemy jedynie przypuszczać, że sukces zawdzięcza prostota i funkcjonalność wraz z lekką elegancją. Należy Pamiętać również o dywaniki łazienkowe.
Kolejnym często wybieranym stylem jest nowoczesny minimalizm. Styl bardzo zbliżony do skandynawskiego. Wyróżnia się takimi kolorami jak biel czy szarość. Większość dodatków ma elementy metalowe. Sprawia to wrażenie surowości, która kojarzy nam się z minimalizmem. Materiały jakich będziemy potrzebować do tego typu pomieszczeń to najczęściej marmur czy deski podłogowe w kolorach szarych. Połączenie białych świec z kontrastowymi dodatkami na przykład na umywalkę. Fajnie sprawdzą się również ręczniki w odrębnym kolorze. Takie elementy sprawią, że do łazienki nie dostanie się nuda. A przeciwnie zyska ona swój charakter.
Tradycyjny styl również warty jest uwagi. Ciepłe pomieszczenia nigdy nie wyjdą z mody. Na ścianach łazienki dominować będą jasne kolory typu żółty, zielonkawy, kawowy. Dekoracje jakie dodamy pozbawione będą dodatkowych ozdób, bardzo ważna jest ich prostota i eleganckie wykończenie. Materiał jaki sprawdzi się najlepiej to drewno. Z polskich gatunków najlepszy będzie dąb lub modrzew. Niektórzy polecają też termo drewno. Oczywiście idealnie odnajdą się świece, które będą nadawały nastrój wieczornym chwilom odpoczynku. Duże flakony ze świeżymi kwiatami, lustra w drewnianych ramach, stojące wieszaki na ręczniki. Wszystkie te elementy zapewnią ciepłą i naturalną aurę, która sprawdzi się w każdym domu.
Mamy nadzieje, że już wiecie jak urządzić swoje łazienki. Kilka przydatnych rad na pewno się przyda przy stworzeniu pomieszczenia, które nie tylko ma być funkcjonalne ale także zachęcające do relaksu w każdej wolnej chwili.


Warning: htmlentities(): charset `ISO-8859-2' not supported, assuming utf-8 in /home/dywaniki/domains/dywaniki-lazienkowe.pl/public_html/wp-includes/general-template.php on line 1797

Dodaj komentarz